JAK SE PŘIPRAVIT NA TĚHOTENSTVÍ?

Výživa je v průběhu těhotenství velmi důležitá, pojďte si přečíst zajímavý článek na toto téma.

MAMADHA obsahuje speciálně vybrané složení DHA, vitamínů a minerálů – složek, které připravují tělo na plánované těhotenství, průběh těhotenství anebo kojení matky a podporují normální vývoj plodu.

Jak se připravit na těhotenství?

Zdravá strava v těhotenství je velmi důležitá, protože ovlivňuje správný růst plodu. Bazální metabolismus se  v těhotenství zvyšuje o 25 % a je tedy nutné přívod potravy rovněž zvýšit, a to o cca 200 kalorií denně.

Pokrýt zvýšenou poptávku těla, v němž vzniká nový život, si vyžaduje zvýšený přísun některých životně důležitých látek. Je prokázané, že například užívání kyseliny listové před otěhotněním výrazně snižuje riziko vývojových vad plodu (mozku a míchy).

V optimálním případě by těhotenství mělo probíhat po přípravě obou budoucích rodičů a tato příprava by měla trvat nejméně půl roku. V této době by budoucí rodiče neměli kouřit, měli by omezit alkohol, zcela vyloučit užívání drog a jiných návykových látek, zařadit do jídelníčku dvakrát týdně mořské ryby, co nejčastěji mléčné výrobky a také jíst dostatek ovoce a zeleniny.

  • Co se týče potravních doplňků, ženám je doporučováno užívat přípravky s obsahem hlavně kyseliny listové a DHA (mastných nenasycených kyselin).

Obavy ze spojitosti mezi vysokou porodní váhou a užíváním těhotenských vitaminů nebyla nikdy skutečně prokázána. Velikost dítěte, tedy to, jak bude přibírat, je do značné míry dáno geneticky a je jasné už při splynutí spermie s vajíčkem.

Dávkování a způsob užití:

  • Užívejte 2 tobolky denně s jídlem nebo podle doporučení lékaře.

Přípravek obsahuje:

  • DHA 600 mg
  • kyselina listová 400 ug
  • jód 200 ug
  • vitamín D 25 ug (1000 j.m.)
  • hořčík 200 mg.

MamaDHA obsahuje 5 složek s prokázaným pozitivním působením na matku i dítě
MamaDHA obsahuje vhodně zvolenou kompozici DHA, vitamínů a minerálů – složek podporujících organismus ženy, která plánuje těhotenství, je těhotná nebo kojí, a poporujících normální vývoj plodu.

DHA 600 mg
je důležitá k udržení správné funkce mozku a rozvoji zrakové ostrosti. Příznivého účinku je dosaženo při denním příjmu 250 mg DHA.

Kyselina listová 400 μg
je v průběhu těhotenství důležitá k růstu zárodečných tkání, pro správnou krvetvorbu
a pro správnou funkci imunitního systému. Je to látka, která nemá ve stravě těhotné a kojící ženy chybět.

Jód 200 μg
je stopový prvek, který napomáhá správné tvorbě hormonů štítné žlázy a její správné činnosti. Přispívá k činnosti nervového systému a správným rozpoznávacím funkcím. V průběhu těhotenství a kojení jsou požadavky na jód výrazně zvýšeny.
 
Vitamín D 25 μg (1000 j.m.)
přispívá k udržení zdravého stavu kostí, správné činnosti svalů a imunitního systému a podílí se na procesu dělení buněk.

Hořčík 200 mg
je důležitý pro správnou funkci nervového systému a svalů, přispívá k udržení zdravého stavu kostí.


Produkty přirazené k této novince