Fenistil drm. gel 1x30g/30mg

PDK 8594050580640
Výrobce NOVARTIS
ATC DIMETINDEN
SUKL 0015390
FTS Kožní problémy
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav nedostupné
TOTO ZBOŽÍ JE DLOUHODOBĚ NEDOSTUPNÉ

Spolehlivá úleva od svědění a pálení kůže. Ať už vás trápí bodnutí, poštípání nebo kousnutí hmyzem, mírná popálenina, sluneční alergie nebo vyrážka – Fenistil® gel díky svému unikátnímu chladivému složení poskytuje rychlou úlevu od nepříjemných projevů kožních alergií a podporuje jejich hojení.

Působí proti podráždění kůže

Účinná látka přípravku Fenistil® blokuje účinek histaminu, tj. látky, která se v těle vyplavuje při styku s alergenem, a tak zastavuje svědění a rozvoj alergické reakce. Protože gel prostupuje snadno do kůže, zmírňuje tak svědění a podráždění kůže již během několika minut. Fenistil® gel má také lokální anestetický účinek. Přípravek mohou používat dospělí a děti od 6 měsíců i bez doporučení lékaře.

Tišící účinek

Speciální složení přípravku zajistí, že gel po aplikaci okamžitě zvlhčuje a chladí podrážděnou kůži. Poskytne tak rychlou a zklidňující úlevu.

Obsahuje pouze nezbytné složky

Neobsahuje alkohol, barviva ani není parfémován. Účinné složení poskytuje úlevu od nepříjemných pocitů a chladí kůži – bez dalšího dráždění.

Snadná aplikace

Fenistil® gel se snadno používá doma i na cestách. Jednoduše naneste tenkou vrstvu gelu na postiženou oblast a šetrně rozetřete konečky prstů.

Několikrát denně

Nanášejte Fenistil® gel na podrážděnou kůži až 2-4x denně. U mírných popálenin chlaďte postiženou oblast tekoucí studenou vodou po dobu 5–10 minut a teprve poté naneste gel.

Naneste gel a můžete jít

Ošetřenou kůži není třeba zakrývat obvazem. Jednoduše naneste Fenistil® gel na postiženou oblast a ihned se můžete věnovat své předchozí činnosti – bez svědění a pálení.

Kdy byste neměli Fenistil® gel používat?

Nepoužívejte Fenistil® gel:

  • pokud máte alergii na dimetinden maleát, nebo na jakoukoli jinou složku přípravku Fenistil® gel ■k léčbě rozsáhlých oblastí podrážděné kůže
  • k léčbě ran (otevřených poranění kůže)
  • k léčbě rozsáhlých oblastí kůže, zejména u kojenců a malých dětí
  • během těhotenství používejte střídmě a vyvarujte se aplikaci na rozsáhlé plochy kůže a poraněná místa. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.
  • na prsní bradavky během kojení. O vhodnosti použití se vždy poraďte s lékařem.

Reakce, kterým je třeba věnovat pozornost

U většiny lidí se po použití přípravku Fenistil® gel nevyskytnou žádné nežádoucí účinky. Příležitostně se mohou objevit lokalizované kožní reakce, jako je suchá kůže nebo pocit pálení. Velmi vzácně se může projevit kožní alergická reakce. Rozsáhlejší plochy kůže ošetřené přípravkem nevystavujte slunečnímu záření. V případě velmi závažného svědění a výskytu jakéhokoli vedlejšího účinku nebo alergické reakce, kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Co byste měli udělat, jestliže... ...použijete příliš mnoho přípravku Fenistil® gel?

Jednoduše setřete nadbytečný gel utěrkou nebo ručníkem. Při náhodném požití přípravku, zvláště dítětem, je třeba ihned vyhledat lékařskou pomoc. ...budete chtít předčasně ukončit léčbu přípravkem Fenistil?

Požádejte o radu svého lékaře nebo lékárníka.

Fenistil gel odstraňuje svědění nejrůznějšího původu. Má velmi dobré uplatnění v léčbě reakcí z přecitlivělosti. Čtěte pozorně příbalový leták.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová