Betaglukan IMU 200mg tob.120

PDK 8594011210753
Výrobce GYNPHARMA
Informace Doplněk stravy
Stav nedostupné
TOTO ZBOŽÍ JE DLOUHODOBĚ NEDOSTUPNÉ

Přípravek obsahující přírodní betaglukany a vlákninu inulín.

Betaglukan použitý v tomto přípravku je kvasničného původu a má garantovanou čistotu minimálně 70 %, což značí vysokou kvalitu přípravku. 260 mg kvasničného betaglukanu odpovídá 200 mg přírodního beta-1,3/1,6 D-Glukanu. 

Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému.

Aktivní látky

1 tobolka (± 5%) 

% RHP*

Betaglukan 

260 mg

**

Inulín 

150 mg

**

Vitamin D

    5 μg

100 %

 

  • Je vhodný k dlouhodobému užívání. 

Doplněk stravy obsahující (v jedné tobolce) 200 mg přírodních betaglukanů a vlákninu inulín (prebiotikum).

Dávkování:

  • Dospělí užívají 1 tobolku denně.

Po konzultaci s odborníkem je možné dávkování zvýšit.

Betaglukan IMU 200 mg je dostupný v baleních po 60 a 120 tobolkách

Betaglukany pro silnou obranyschopnost

V přírodě se nachází mnoho látek, které tělu pomáhají bojovat se škodlivými organismy. Mezi vůbec nejúčinnější dostupné prostředky na podporu imunity patří betaglukany. Ty jsou, oproti jiným imunomodulátorům, mimořádně důkladně studovány a každý účinek je doložen desítkami, v některých případech i stovkami vědeckých studií. Jak se získávají a čím se vyznačuje kvalitní doplněk stravy?

  • Každá maminka ví, že základem pro správné fungování obranyschopnosti je pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu a dostatečné množství vitaminů. Mezi méně známé látky na podporu imunity patří také betaglukany, které se nacházejí v houbách, kvasinkách nebo obilninách, jako je ječmen nebo oves.

Jejich úkol je poměrně jednoduchý. „Betaglukany aktivují makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám,“ popisuje jejich funkci prof. Dr. Václav Větvička, Ph.D. Betaglukany mohou pomoci při infekcích a nachlazeních, ale také při hojení ran a dalších potížích. „Vzhledem k tomu, že naše imunita bojuje takřka neustále s nájezdy choroboplodných zárodků, doporučuji betaglukany přijímat preventivně,“ dodává odborník.

V důsledku průmyslového zpracování o betaglukany v potravinách přicházíme. Je proto dobré dodávat je tělu pomocí doplňků stravy. Při jejich výběru bychom se měli řídit jednak dostatečnou denní dávkou, ale také čistotou, se kterou byly látky ze zdroje izolovány. „Kvalitní doplněk stravy pro dospělé by měl mít 100-200 mg standardizovaného množství betaglukanu. Velmi důležitá je také jeho čistota, která být měla být 70 % a výše. Produkty obsahující pouze rozdrcené houby mají minimální, nebo dokonce žádnou účinnost,“ upozorňuje profesor Větvička.

  • Pro děti starší tří let je určen také doplněk stravy Betaglukan Junior. Ten kromě kvasničného betaglukanu obsahuje zinek, který přispívá k normální funkci imunitního systému, udržení normálního stavu pokožky, vlasů, nehtů a zubů. Dále obsahuje vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému.

Přípravky řady Betaglukan od Apotexu jsou vyráběny v České republice. 

Doplněk stravy obsahující (v jedné tobolce) 200 mg čistého betaglukanu, 150 mg inulinu (rozpustná vláknina) a 5 mcg vitaminu D.


Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová