Flector EP Tissugel drm.emp.tdr. 5ks

Sleva
PDK 7680520220107
Výrobce IBI
ATC DIKLOFENAK
SUKL 0014830
FTS Na bolest svalů a kloubů
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem
Počet
199 Kč 169 Kč

Přípravek je určen pro lokální léčbu poúrazových stavů pohybového ústrojí,

  • jako je pohmoždění kloubů, svalů a šlach. 

Složení:

Léčivá látka: Diclofenacum epolaminum 180 mg v jedné náplasti

Pomocné látky: želatina, povidon 700, krystalizující sorbitol 70%, kaolin, oxid titaničitý, propylenglykol, metylparaben, propylparaben, dihydrát dinatrium edetát, kyselina vinná, hydrát dihydroxyaluminium-glycinátu, sodná sůl karmelózy, natrium-polyakrylát, butandiol, polysorbát 80, parfém, čištěná voda.

Indikační skupina:
Nesteroidní protizánětlivá léčiva k lokální aplikaci.

Charakteristika:
Léčivou látkou přípravku je diklofenak, který při zevním použití proniká kůží do podkožních tkání, kde působí protizánětlivě, snižuje tvorbu otoků a snižuje bolest.

Indikace:
Přípravek FLECTOR EP TISSUGEL je určen pro lokální léčbu bolesti a zánětů šlach, kloubů a svalů, způsobených úrazem, jako je vyvrtnutí kloubů, pohmoždění a natržení svalů a šlach.

Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé od 15 let.

Kontraindikace:
Přípravek nesmí být užíván při přecitlivělosti na jeho složky a při nesnášenlivosti kyseliny acetylsalicylové a jiných příbuzných léčiv, tzv. nesteroidních antirevmatik. Přípravek se nesmí užívat při aktivní vředové chorobě trávicího ústrojí.

Přípravek nesmí být používán v posledních třech měsících těhotenství. Používání v průběhu prvních 6 měsíců těhotenství a v období kojení se nedoporučuje.

Nemocní s průduškovým astmatem sezónní alergickou rýmou nebo kopřivkou mohou přípravek užívat jen na doporučení lékaře.

Přípravek se nesmí přikládat na otevřené rány ani na kůži infikovanou nebo jinak změněnou kožní chorobou a nesmí se přikládat na sliznice ani na oči.

Nežádoucí účinky:
U citlivých pacientů se může v místě aplikace přípravku příležitostně objevit svědění, pálení a zčervenání kůže, výjimečně kožní vyrážka a přecitlivělost na světlo. Objeví-li se u Vás tyto reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.

Při aplikaci náplastí na větší plochy kůže po delší časové období nelze vyloučit celkové nežádoucí účinky (např. postižení trávicího ústrojí nebo ledvin).

U nemocných přecitlivělých na kyselinu acetylosalicylovou nebo některou jinou složku přípravku se mohou vyskytnout reakce z přecitlivělosti, např. astma.


Interakce:
Dosud není známo, že by přípravek měnil účinnost současně používaných jiných léků a naopak.


Dávkování a způsob použití
Pokud lékař nedoporučí jinak, přikládá se náplast FLECTOR EP TISSUGEL 2krát denně (ráno a večer) na postižené místo.

Přípravek nesmí být používán déle než 10-14 dnů. Po této době se o dalším postupu poraďte s lékařem. Léčbu je možné na doporučení lékaře doplnit celkovým užíváním perorálního diklofenaku.

Upozornění:
O vhodnosti současného užívání přípravku s dalšími léky se poraďte s lékařem.

Jestliže se příznaky onemocnění do 3 dnů nezlepší nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte o dalším užívání s lékařem.

V průběhu léčby se nevystavujte nadměrnému slunečnímu záření.

Tento léčivý přípravek obsahuje methylparaben a propylparaben, které mohou vyvolat alergickou reakci (případně i zpožděnou). Přípravek také obsahuje propylenglykol, který může vyvolat podráždění kůže.
 

Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje

Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje jsou při užívání lokálních přípravků, jako je tento, nepravděpodobné.

Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25°C. Přípravek je nutné chránit před působením tepla.

Po prvním otevření obalu je nutno použít zbývající náplasti do 3 měsíců.

Varování:
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Přípravek je určen pro lokální léčbu poúrazových stavů pohybového ústrojí, jako je pohmoždění kloubů, svalů a šlach. Čtěte pozorně příbalový leták.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová