DETTOL POWER & FRESH ANTIBAKTERIÁLNÍ VÍCEÚČELOVÝ SPREJ - CITRON & LIMETA 500ML

Sleva
PDK 5900627074284
Výrobce RECKITT
Stav skladem
Počet
159 Kč 89 Kč

Dettol Power & Fresh antibakteriální víceúčelový sprej - Citron & limeta 

Ničí 99,9% bakterií a virů * Tekutý antibakteriální přípravek na povrchy ve spreji. Udělejte více pro hygienicky čistou domácnost a používejte antibakteriální víceúčelový sprej Dettol Power & Fresh, který čistí a dezinfikuje plochy ve vaší domácnosti. Tento přípravek má trojí čistící sílu (mastnota, připálené jídlo a špína v koupelně) a ničí 99,9% bakterií a virů *. Zanechává i svěží vůni.  * Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Enterococcus Hirai a virus chřipky A (H1N1). 

Vhodný na:

 • kuchyňské povrchy,
 • odkapávače na nádobí,
 • sprchové stěny,
 • ploténky sporáků,
 • koše,
 • vany a kohoutky,
 • dřezy, podlahy,
 • záchodové desky.

 

Nevhodný na: Porézní povrchy, jako je mramor, dřevo, natírané povrchy, smaltované / kovové povrchy nebo zlacené armatury. Nenechávejte prostředek příliš dlouho působit na plastu. na povrchy, které přicházejí do kontaktu s potravinami: Používejte pouze na tvrdé neporézní povrchy a důkladně je po použití opláchněte vodou . 

Návod k použití:  Otočte trysku do polohy "ON". Láhev držte vzpřímeně a stříkejte ze vzdálenosti 20 - 25 cm. Po 5 minutách prostředek z povrchu otřete a opláchněte. Před použitím jej vždy na 5 minut vyzkoušejte na nenápadném povrchu.

Složení: 

Účinná látka: kvartérní amoniové sloučeniny, benzyl-C12-16-alkyldimetylamónium-chloridy 0,109 g / 100 g, dále obsahuje méně než 5% neiontové povrchově aktivní látky, dezinfekční prostředky, parfém, limonene

Prevence nemocí a kontrola infekce

Kontrola infekce doma

Jak se bakterie šíří?

Škodlivé bakterie a jiné viry mohou domů být zaneseny na lidech, zvířatech nebo kontaminovanou vodou či jídlem.

Jak se šíří, je částečně na nás. Čištění znečištěných ploch bez řádné hygieny (jako je hadr, který není pravidelně čištěn) se můžou tyto bakterie rychle rozšířit do jiných oblastí. Aniž bychom to věděli, můžeme nasbírat bakterie na našich rukou v průběhu dne. Ty pak mohou být přeneseny na cokoli, čeho se dotkneme do té doby, než si umyjeme ruce.

Stejně tak, pokud člověk má virové onemocnění, jako je chřipka, drobné kapičky vlhkosti z jeho úst můžou přenést bakterie do vzduchu, když kašle, kýchá nebo dokonce jen dýchá. Ty mohou kontaminovat jakýkoli povrch, na kterém přistanou, nebo nakazit další lidi tím, že je vdechnou.

To je to, co nazýváme řetězec infekce - škodlivé bakterie a jiné choroboplodné zárodky náhodně předané z jedné osoby na druhou způsobují infekci. Naštěstí, řetěz může být rozbit.

Rozbití řetězce infekce:

Nejlepší způsob, jak zastavit šíření bakterií je správná hygiena. Zde jsou některé tipy, které by mohly pomoci:

 • Myjte si ruce pravidelně - zejména před jídlem, před a po přípravě jídla, a při kašli, kýchání nebo použití toalety nebo výměně plenky.
 • Zakryjte si nos a ústa kapesníkem, když kašlete nebo kýcháte. Dejte všechny použité kapesníky přímo do koše a umyjte si ruce.
 • Připravujte jídlo bezpečně. Myjte si ruce a povrchy pravidelně, oddělte syrové a vařené potraviny, vařte jídlo důkladně, chlazením čerstvých a vařených potraviny zpomalíte růst bakterií.
 • Očkování (nebo imunizace) jsou skvělý způsob, jak se chránit před vážnou infekcí. Ujistěte se, že vaše rodina má aktuální očkování doporučené vaším lékařem.
 • Čistěte a dezinfikujte povrchy pravidelně - zejména pro styk s potravinami a plochami, kterých sepravidelně dotýkáme, jako jsou baterie, kliky dveří a telefonní klávesnice.

Umýt nebo dezinfikovat: Jaký je rozdíl?

Umývání znamená odstranění nečistot a některých bakterií, obvykle čistícím prostředkem a důkladným opláchnutím horkou tekoucí vodou. Pro mnoho malých předmětů (jako příbory a nádobí) je to dostačující, aby byly bezpečné pro použití.

Dezinfikování znamená zlikvidování většiny přítomných bakterií. To je důležité pro větší předměty a povrchy, kde opláchnutí není možné (jako pracovní povrchy, toalety, dřezy a telefony). Pravidelné dezinfikování povrchů jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit šíření nebezpečných bakterií a virů.

Pamatujte, že i v čistém domově škodlivé bakterie mohou stále najít svou cestu dovnitř.

Dettol Antibakteriální sprej na povrchy Citron a Limeta 500 ml Antibakteriální univerzální čistič ve spreji Dettol Citron a Limeta s objemem 500 ml ničí 99,9 % bakterií a virů.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová