GASTROTUSS sirup sáčky 25x20ml

Sleva
PDK 3928844
Výrobce DRUGS MINERALS
Stav skladem
Počet
349 Kč 279 Kč

Anacidum Gastrotuss je zdravotnický prostředek s mechanickým účinkem.

  • Vytvoří na hladině žaludečního obsahu ochrannou bariéru, která chrání jícen před podrážděním kyselým obsahem žaludku.

Gastrotuss je nabízen ve 25 praktických sáčcích, které si s sebou bez potíží můžete vzít do kanceláře, na grilovačku k sousedovi, na oběd k mamince nebo na dovolenou.

Gastrotuss obsahuje algináty, látky rostlinného původu, které se získávají z mořských řas. V kyselém prostředí žaludku vytvoří alginát gelovou bariéru na povrchu žaludečního jezírka, nijak však nenarušuje důležité děje probíhající v organismu (např. mechanismy trávení, vstřebávání důležitých živin, ovlivnění stolice apod). Tato ochranná vrstva chrání jícen před podrážděním kyselým obsahem žaludku. Při refluxu se tak do jícnu nedostává kyselý obsah žaludku, ale pH neutrální gel tvořený alginátem.

Dalšími aktivními složkami jsou simetikon působící proti plynatosti a D-Panthenol, který podporuje hojení a regeneraci sliznice jícnu a hltanu.

Sirup Gastrotuss  zklidní podráždění, zažene nepříjemný pocit pálení a dráždění na kašel, omezuje nadýmání a říhání a má regenerační a protizánětlivé účinky.

Dávkování a způsob použití:

  • Dospělí a děti od 12 let - 1 sáček po jídle a před spaním.
  • Sáček otevřete a obsah vymáčkněte na lžící nebo přímo do úst.

Kontraindikace:

Známá přecitlivělost na kteroukoli ze složek přípravku Gastrotuss.

Těhotenství a kojení:

V souladu s obecnou lékařskou praxí by měl o podávání zdravotnického prostředku Gastrotuss těhotným a kojícím ženám rozhodnout vždy lékař. Gastrotuss mohou užívat těhotné a kojící ženy.

Složení:

alginát hořečnatý, simetikon, D-panthenol, xanthanovou gumu, tekutý extrakt z proskurníku lékařského, tekutý extrakt z máku vlčího, fruktózu, hydroxid sodný

Upozornění:

Nepřekračujte doporučené denní dávkování, řiďte se návodem k použití. Balení v sáčkách je určeno pro dospělé, děti od 12 let věku.

V případě výskytu nežádoucího účinku přerušte léčbu a poraďte se s lékařem.

Vždy uchovávejte přípravek mimo dosah a dohled dětí.

V případě opakujících se potíží vyhledejte odbornou radu lékaře.

Sirup s mechanickým účinkem, určený k léčbě gastroezofageálního refluxu. Zmírňuje symptomy onemocnění: kyselé nebo zásadité zvracení, pálení žáhy, pocit cizího tělesa v krku, zánět nosohltanu, říhání, pocit napětí v břiše, kašel, změna hlasu.


Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová