MamaDHA 60 tobolek

Sleva
PDK 3558591
Výrobce ADAMED CONSUMER HEALTHCAR
Informace Doplněk stravy
Stav skladem
Počet
399 Kč 349 Kč

Obrázek MamaDHA 60 tobolek

MAMADHA obsahuje speciálně vybrané složení DHA, vitamínů a minerálů – složek, které připravují tělo na plánované těhotenství, průběh těhotenství anebo kojení matky a podporují normální vývoj plodu.

Jak se připravit na těhotenství?

Zdravá strava v těhotenství je velmi důležitá, protože ovlivňuje správný růst plodu. Bazální metabolismus se  v těhotenství zvyšuje o 25 % a je tedy nutné přívod potravy rovněž zvýšit, a to o cca 200 kalorií denně.

Pokrýt zvýšenou poptávku těla, v němž vzniká nový život, si vyžaduje zvýšený přísun některých životně důležitých látek. Je prokázané, že například užívání kyseliny listové před otěhotněním výrazně snižuje riziko vývojových vad plodu (mozku a míchy).

V optimálním případě by těhotenství mělo probíhat po přípravě obou budoucích rodičů a tato příprava by měla trvat nejméně půl roku. V této době by budoucí rodiče neměli kouřit, měli by omezit alkohol, zcela vyloučit užívání drog a jiných návykových látek, zařadit do jídelníčku dvakrát týdně mořské ryby, co nejčastěji mléčné výrobky a také jíst dostatek ovoce a zeleniny.

  • Co se týče potravních doplňků, ženám je doporučováno užívat přípravky s obsahem hlavně kyseliny listové a DHA (mastných nenasycených kyselin).

Obavy ze spojitosti mezi vysokou porodní váhou a užíváním těhotenských vitaminů nebyla nikdy skutečně prokázána. Velikost dítěte, tedy to, jak bude přibírat, je do značné míry dáno geneticky a je jasné už při splynutí spermie s vajíčkem.

Dávkování a způsob užití

  • Užívejte 2 tobolky denně s jídlem nebo podle doporučení lékaře.

Přípravek obsahuje:

DHA 600 mg, kyselina listová 400 ug, jód 200 ug, vitamín D 25 ug (1000 j.m.), hořčík 200 mg.

MamaDHA obsahuje 5 složek s prokázaným pozitivním působením na matku i dítě
MamaDHA obsahuje vhodně zvolenou kompozici DHA, vitamínů a minerálů – složek podporujících organismus ženy, která plánuje těhotenství, je těhotná nebo kojí, a poporujících normální vývoj plodu.

DHA 600 mg
je důležitá k udržení správné funkce mozku a rozvoji zrakové ostrosti. Příznivého účinku je dosaženo při denním příjmu 250 mg DHA.

Kyselina listová 400 μg
je v průběhu těhotenství důležitá k růstu zárodečných tkání, pro správnou krvetvorbu
a pro správnou funkci imunitního systému. Je to látka, která nemá ve stravě těhotné a kojící ženy chybět.

Jód 200 μg
je stopový prvek, který napomáhá správné tvorbě hormonů štítné žlázy a její správné činnosti. Přispívá k činnosti nervového systému a správným rozpoznávacím funkcím. V průběhu těhotenství a kojení jsou požadavky na jód výrazně zvýšeny.
 
Vitamín D 25 μg (1000 j.m.)
přispívá k udržení zdravého stavu kostí, správné činnosti svalů a imunitního systému a podílí se na procesu dělení buněk.

Hořčík 200 mg
je důležitý pro správnou funkci nervového systému a svalů, přispívá k udržení zdravého stavu kostí.

Balení obsahuje 60 tobolek.

Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávat mimo dosah dětí!

 

MAMADHA obsahuje speciálně vybrané složení DHA, vitamínů a minerálů – složek, které připravují tělo na plánované těhotenství, průběh těhotenství anebo kojení matky a podporují normální vývoj plodu.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová