Pharmaton Geriavit cps.mol.100 CZ

PDK 3480267
ATC
SUKL 0223164
FTS Vitamíny
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav nedostupné
TOTO ZBOŽÍ JE DLOUHODOBĚ NEDOSTUPNÉ

PHARMATON GERIAVIT je přípravek obsahující kombinaci standardizovaného výtažku ženšenu G115, vitaminů, minerálních látek a stopových prvků.

PHARMATON GERIAVIT je určen:

  • při stavech vyčerpání (např. vyvolaných stresovými situacemi), únavě, pocitech slabosti, snížené koncentraci a snížené duševní vnímavosti;
  • při nevyvážené nebo nedostatečné výživě, v době rekonvalescence po nemoci a pro posílení celkové odolnosti;
  • pro zmírnění obecných příznaků stárnutí a prevenci nedostatku vitaminů a minerálních látek u starších osob.
  • Přípravek je určen pro dospělé.


Kontraindikace

Přípravek se nesmí užívat při poruchách látkové výměny vápníku (zvýšená hladina vápníku v krvi nebo zvýšené vylučování vápníku močí), při předávkování vitaminem A nebo D, při poruchách funkce ledvin, v průběhu léčby retinoidy (léčba akné) nebo vitaminem D a při známé přecitlivělosti ke kterékoliv látce obsažené v přípravku.

V období těhotenství a kojení by tobolky PHARMATON GERIAVIT měly být užívány pouze po poradě s lékařem.

Přípravek není vhodný pro děti a mladistvé.

 

Nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale ojediněle se mohou vyskytnout obtíže zažívacího ústrojí (např. nevolnost, bolesti žaludku a zvracení).

Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce

Pokud trpíte nějakou nemocí, alergiemi, užíváte jiné léky (i volně prodejné), informujte svého lékaře nebo lékárníka.

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Pokud je PHARMATON GERIAVIT užíván podle doporučených pokynů, nebyly zaznamenány žádné interakce s jinými léky.

Dávkování a způsob použití

  • Doporučená dávka pro dospělé osoby je 2 tobolky užívané spolu s jídlem, nejlépe jedna při snídani a jedna při obědě po dobu 2-3 týdnů. Dále pak 1 tobolku při snídani.
  • Dávkování pro starší osoby není třeba speciálně upravovat.

Tobolky se polykají celé a zapíjejí se trochou tekutiny. Máte-li potíže se spolknutím, tobolku rozřízněte a její obsah vymačkejte na lžíci. Pro zlepšení chuti můžete smíchat s vhodnou poživatinou.

  • Celý léčebný cyklus trvá 8 – 12 týdnů, o delší době užívání se poraďte s lékařem.

Upozornění

Důležitým předpokladem pro příjem potřebného množství vitaminů, minerálních látek a stopových prvků je dostatečná a pestrá strava.

PHARMATON GERIAVIT neobsahuje sacharidy, je proto vhodný i pro diabetiky.

Přípravek užívejte v souladu s doporučenými pokyny.

O vhodnosti současného užívání přípravku PHARMATON GERIAVIT s dalšími přípravky obsahujícími vitaminy (především vitamin D) nebo minerály se poraďte s lékařem.

U těhotných žen nesmí celková dávka vitaminu A překročit 3 mg za den.

Předávkování: Toxické účinky přípravku podávaného ve vysokých dávkách (předávkování) jsou dány toxickým účinkem v tucích rozpustných vitaminů A a D. Dlouhodobé každodenní užívání většího množství (odpovídající více než 5 tobolkám) může způsobit příznaky chronické otravy jako zvracení, bolest hlavy, ospalost a průjem. K projevům akutního předávkování dochází při užití ještě vyšších dávek.

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

  • Čtěte pozorně příbalový leták.

PHARMATON GERIAVIT je přípravek obsahující kombinaci standardizovaného výtažku ženšenu G115, vitaminů, minerálů, stopových prvků, rutinu a lecithinu. Uživá se při vyčerpání, nedostatečné výživě, pro zmírnění příznaků stárnutí, nedostatku vitamínů. Čtěte pozorně příbalový leták.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová