Pharmaton Geriavit cps.mol.100 CZ

Sleva
PDK 3480267
Výrobce BOEHRINGER
ATC MULTIVITAMINY, JINÉ KOMBINACE
SUKL 0223164
FTS Vitamíny
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem
Počet
1 109 Kč 849 Kč

PHARMATON GERIAVIT je přípravek obsahující kombinaci standardizovaného výtažku ženšenu G115, vitaminů, minerálních látek a stopových prvků.

PHARMATON GERIAVIT je určen:

  • při stavech vyčerpání (např. vyvolaných stresovými situacemi), únavě, pocitech slabosti, snížené koncentraci a snížené duševní vnímavosti;
  • při nevyvážené nebo nedostatečné výživě, v době rekonvalescence po nemoci a pro posílení celkové odolnosti;
  • pro zmírnění obecných příznaků stárnutí a prevenci nedostatku vitaminů a minerálních látek u starších osob.
  • Přípravek je určen pro dospělé.


Kontraindikace

Přípravek se nesmí užívat při poruchách látkové výměny vápníku (zvýšená hladina vápníku v krvi nebo zvýšené vylučování vápníku močí), při předávkování vitaminem A nebo D, při poruchách funkce ledvin, v průběhu léčby retinoidy (léčba akné) nebo vitaminem D a při známé přecitlivělosti ke kterékoliv látce obsažené v přípravku.

V období těhotenství a kojení by tobolky PHARMATON GERIAVIT měly být užívány pouze po poradě s lékařem.

Přípravek není vhodný pro děti a mladistvé.

 

Nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale ojediněle se mohou vyskytnout obtíže zažívacího ústrojí (např. nevolnost, bolesti žaludku a zvracení).

Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce

Pokud trpíte nějakou nemocí, alergiemi, užíváte jiné léky (i volně prodejné), informujte svého lékaře nebo lékárníka.

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Pokud je PHARMATON GERIAVIT užíván podle doporučených pokynů, nebyly zaznamenány žádné interakce s jinými léky.

Dávkování a způsob použití

  • Doporučená dávka pro dospělé osoby je 2 tobolky užívané spolu s jídlem, nejlépe jedna při snídani a jedna při obědě po dobu 2-3 týdnů. Dále pak 1 tobolku při snídani.
  • Dávkování pro starší osoby není třeba speciálně upravovat.

Tobolky se polykají celé a zapíjejí se trochou tekutiny. Máte-li potíže se spolknutím, tobolku rozřízněte a její obsah vymačkejte na lžíci. Pro zlepšení chuti můžete smíchat s vhodnou poživatinou.

  • Celý léčebný cyklus trvá 8 – 12 týdnů, o delší době užívání se poraďte s lékařem.

Upozornění

Důležitým předpokladem pro příjem potřebného množství vitaminů, minerálních látek a stopových prvků je dostatečná a pestrá strava.

PHARMATON GERIAVIT neobsahuje sacharidy, je proto vhodný i pro diabetiky.

Přípravek užívejte v souladu s doporučenými pokyny.

O vhodnosti současného užívání přípravku PHARMATON GERIAVIT s dalšími přípravky obsahujícími vitaminy (především vitamin D) nebo minerály se poraďte s lékařem.

U těhotných žen nesmí celková dávka vitaminu A překročit 3 mg za den.

Předávkování: Toxické účinky přípravku podávaného ve vysokých dávkách (předávkování) jsou dány toxickým účinkem v tucích rozpustných vitaminů A a D. Dlouhodobé každodenní užívání většího množství (odpovídající více než 5 tobolkám) může způsobit příznaky chronické otravy jako zvracení, bolest hlavy, ospalost a průjem. K projevům akutního předávkování dochází při užití ještě vyšších dávek.

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

  • Čtěte pozorně příbalový leták.

PHARMATON GERIAVIT je přípravek obsahující kombinaci standardizovaného výtažku ženšenu G115, vitaminů, minerálů, stopových prvků, rutinu a lecithinu. Uživá se při vyčerpání, nedostatečné výživě, pro zmírnění příznaků stárnutí, nedostatku vitamínů. Čtěte pozorně příbalový leták.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová