Dettol Antibakteriální sprej na povrchy 500 ml

PDK 3288694
Výrobce RECKITT
Stav nedostupné
TOTO ZBOŽÍ JE DLOUHODOBĚ NEDOSTUPNÉ

Dettol 500 ml antibakteriální čistič na povrchy - ničí 99,9% bakterií a virů (Escherichia coli, Enterococcus hirae, Staphylococcus aureus, Pseudemona aeruginosa, virus chřipky).

 • Odstraňuje 90% alergenů (prach, kočičí srst, pyl) přítomných na tvrdém neporézním povrchu.

Vhodné:

 • na kuchyňská prkénka, 
 • dětské židle, 
 • přebalovací podložky, 
 • lednice, 
 • odpadkové koše, 
 • dřezy, 
 • vodovodní kohoutky, 
 • toaletní sedátka. 

Nevhodné na: okna, zrcadla, látky, natřené či lakované povrchy. Nepoužívejte s detergeny či jinými dezinfekčními látkami. Zamezte kontaktu s dětskými plastovými láhvemi, které mohou popraskat, pokud se sterilizují parou.

Návod k použití: Před použitím si přečtěte pokyny na obale výrobku.

1. Otočte konec trysky do polohy On.

2. Jednoduše stříkejte přímo na povrch.

3. Otřete čistým navlhčeným hadříkem a nechte oschnout.

4. Není nutné oplachovat.

5. U elektrických zařízení před otřením nasprejujte nejprve na hadřík.

Pokyny pro bezpečné zacházení: Uchovávejte mimo dosah dětí. Při požití: Necítíte-li se dobře, volejte Toxikologické informační středisko nebo lékaře. Při zasažení očí: Okamžitě proplachujte oči velkým množstvím vody a vyhledejte lékařskou pomoc. Biocidní výrobek, používejte bezpečně.

Účinná látka: Kvarterní amonné sloučeniny, benzyl-C12-16-alkyldimethyl, chloridy: 0,7 g/kg. S baktericidním účinkem 5 minut

 

PREVENCE NEMOCÍ A KONTROLA INFEKCE

KONTROLA INFEKCE DOMA

Jak se bakterie šíří?

Škodlivé bakterie a jiné viry mohou domů být zaneseny na lidech, zvířatech nebo kontaminovanou vodou či jídlem.

Jak se šíří, je částečně na nás. Čištění znečištěných ploch bez řádné hygieny (jako je hadr, který není pravidelně čištěn) se můžou tyto bakterie rychle rozšířit do jiných oblastí. Aniž bychom to věděli, můžeme nasbírat bakterie na našich rukou v průběhu dne. Ty pak mohou být přeneseny na cokoli, čeho se dotkneme do té doby, než si umyjeme ruce.

Stejně tak, pokud člověk má virové onemocnění, jako je chřipka, drobné kapičky vlhkosti z jeho úst můžou přenést bakterie do vzduchu, když kašle, kýchá nebo dokonce jen dýchá. Ty mohou kontaminovat jakýkoli povrch, na kterém přistanou, nebo nakazit další lidi tím, že je vdechnou.

To je to, co nazýváme řetězec infekce - škodlivé bakterie a jiné choroboplodné zárodky náhodně předané z jedné osoby na druhou způsobují infekci. Naštěstí, řetěz může být rozbit.

Rozbití řetězce infekce:

Nejlepší způsob, jak zastavit šíření bakterií je správná hygiena. Zde jsou některé tipy, které by mohly pomoci:

 • Myjte si ruce pravidelně - zejména před jídlem, před a po přípravě jídla, a při kašli, kýchání nebo použití toalety nebo výměně plenky.
 • Zakryjte si nos a ústa kapesníkem, když kašlete nebo kýcháte. Dejte všechny použité kapesníky přímo do koše a umyjte si ruce.
 • Připravujte jídlo bezpečně. Myjte si ruce a povrchy pravidelně, oddělte syrové a vařené potraviny, vařte jídlo důkladně, chlazením čerstvých a vařených potraviny zpomalíte růst bakterií.
 • Očkování (nebo imunizace) jsou skvělý způsob, jak se chránit před vážnou infekcí. Ujistěte se, že vaše rodina má aktuální očkování doporučené vaším lékařem.
 • Čistěte a dezinfikujte povrchy pravidelně - zejména pro styk s potravinami a plochami, kterých sepravidelně dotýkáme, jako jsou baterie, kliky dveří a telefonní klávesnice.

Umýt nebo dezinfikovat: Jaký je rozdíl?

Umývání znamená odstranění nečistot a některých bakterií, obvykle čistícím prostředkem a důkladným opláchnutím horkou tekoucí vodou. Pro mnoho malých předmětů (jako příbory a nádobí) je to dostačující, aby byly bezpečné pro použití.

Dezinfikování znamená zlikvidování většiny přítomných bakterií. To je důležité pro větší předměty a povrchy, kde opláchnutí není možné (jako pracovní povrchy, toalety, dřezy a telefony). Pravidelné dezinfikování povrchů jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit šíření nebezpečných bakterií a virů.

Pamatujte, že i v čistém domově škodlivé bakterie mohou stále najít svou cestu dovnitř.

Dettol antibakteriální sprej na povrchy ničí 99,9 % bakterií a virů včetně E. coli. Jemný efektivní sprej bez bělidel a barviv se hodí i pro povrchy, které přicházejí do styku s potravinami - Po použití přípravku je třeba povrch opláchnout pitnou vodou.


Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová