Thera-Band Posilovací guma 2m modrá - extra silná

PDK 3136364
Výrobce THERA-BAND
Stav skladem
Počet
191 Kč

Posilovací guma

Posilovací gumy Thera-Band

Zakoupením posilovací gumy Thera-Band se vám do ruky dostává mimořádně efektivní cvičební pomůcka, s jejíž pomocí procvičíte skutečně každou část vašeho těla. Nejčastěji posilovací guma nalézá využití v rehabilitacích nebo při cvičení doma, ale stále častěji se posilovací gumy používají i při skupinových lekcích ve fitness nebo pro navýšení zátěže v tréninkových programech profesionálních sportovců. Díky minimálním rozměrům si posilovací gumu můžete vzít všude s sebou, takže si s ní můžete zacvičit třeba i v práci, v parku nebo na dovolené.


Cvičení s posilovací gumou

Posilovací guma je univerzální cvičební pomůcka pro posilování i rehabilitaci, se kterou pohodlně, efektivně a zdravě procvičíte celé vaše tělo. Abyste věděli jak na to, připravili jsme pro vás video návody cviků s posilovací gumou. V této sekci naleznete cviky s posilovací gumou pro jednotlivé partie, ze kterých si můžete poskládat váš cvičební plán.

cvičení s posilovací gumou

Co znamená barva posilovací gumy?

Posilovací gumy Thera-Band jsou součástí progresivního tréninku Thera-Band.  Vyrábějí se v osmi různých barvách, z nichž každá představuje jiný stupeň obtížnosti, navazující na posilovací gumu předchozí. Při vašem tréninku můžete díky tomu postupovat nahoru barevnou škálou s tím, jak roste vaše kondice. Nejslabší posilovací guma z barevné škály je béžová, po ní následují žlutá, červená, zelená, modrá, černá, stříbrná a nejsilnější je posilovací guma zlatá. Každý stupeň je o 25% silnější než stupeň předchozí. Mezi posilovací gumou černou, stříbrnou a zlatou je nárust síly o 40%.


 

Tuhosti posilovací gumy Thera-Band

Posilovací guma béžováPosilovací guma Thera-Band, Béžová / Velmi slabá 
Síla potřebná k natažení o 100% - 1,1 kg 

Posilovací guma žlutáPosilovací guma Thera-Band, Žlutá / Slabá
Síla potřebná k natažení o 100% - 1,3 kg 

Posilovací guma červenáPosilovací guma Thera-Band, Červená / Středně silná 
Síla potřebná k natažení o 100% - 1,7 kg 

Posilovací guma zelenáPosilovací guma Thera-Band, Zelená / Silná 
Síla potřebná k natažení o 100% - 2,1 kg 

Posilovací guma modráPosilovací guma Thera-Band, Modrá / Extra silná 
Síla potřebná k natažení o 100% - 2,6 kg 

Posilovací guma černáPosilovací guma Thera-Band, Černá / Speciálně silná 
Síla potřebná k natažení o 100% - 3,3 kg 

Posilovací guma stříbrnáPosilovací guma Thera-Band, Stříbrná / Super silná 
Síla potřebná k natažení o 100% - 4,6 kg 

Posilovací guma zlatáPosilovací guma Thera-Band, Zlatá / Maximálně silná 
Síla potřebná k natažení o 100% - 6,5 kg Varianty posilovací gumy Thera-Band

Posilovací guma Thera-Band 2 m
Posilovací guma Thera-Band 5,5 m
Posilovací guma Thera-Band 45,5 m
Posilovací guma Thera-Band 2,5 m, v cestovním obalu
Posilovací guma Thera-Band 15 x 1,5 m, prodejní display
Thera-Band Posilovací guma 2m

Péče o posilovací gumy Thera-Band

Pokud je posilovací guma Thera-Band používána standardním způsobem, vydrží vám několik měsíců i při každodenním cvičení. K jejímu předčasnému poškození může dojít, pokud ji natahujete na více něž 300% její klidové délky nebo pokud dojde k jejímu poškození natržením. Nepoškozená posilovací guma Thera-Band má vysokou životnost při opakovaném namáhání tahem, avšak drobné trhlinky mohou mít za následek její přetržení. Takové trhlinky mohou na posilovací gumě vzniknout protržením o ostré předměty. Proto se nedoporučuje používat při cvičení s posilovací gumou prstýnky, řetízky nebo hodinky. Trhlinky mohou vzniknout také, když na posilovací gumu stoupáte v botách, které mohou mít na podrážce hrubé nečistoty. Posilovací guma Thera-Band by se měla ideálně mezi používáním skladovat pověšená, aby nedošlo k jejímu slepení na místech, ze kterých byl používáním setřen pudr. Originální pudr lze ve chvíli, kdy byl používáním setřen, nahradit dětským pudrem nebo kukuřičným škrobem. Posilovací gumu je možné v případě potřeby mýt mýdlovou vodou a poté nechat zavěšenou uschnout. Po umytí se také doporučuje gumu napudrovat.

Thera-Band, posilovací guma, 2m, modrá - extra silná je univerzální a velmi efektivní cvičební pomůcka s jejíž pomocí můžete procvičovat, posilovat a protahovat celé vaše tělo.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová