Allnature Chia semínka 1000g

Sleva
PDK 3108868
Výrobce ALLNATURE
Informace Doplněk stravy
Stav skladem
Počet
169 Kč 92 Kč

Allnature Chia semínka oceňují je zejména:

  • sportovci, diabetici,
  • osoby trpící vysokým tlakem nebo zvýšeným cholesterolem,
  • lidé s redukční dietou, vegetariáni i vegani.

Drobná semínka chia z rostliny Šalvěje hispánské pocházejí z horských oblastí Střední Ameriky. Bylina patří do čeledi hluchavkovitých a je pěstována speciálně pro jedlá semínka, která místní obyvatelé konzumují od pradávna, zejména pro jejich vysokou výživnou hodnotu a schopnost vázat vodu.

Řada studií prokázala, že semínka chia jsou díky svému bohatému složení účinných látek, vitaminů a minerálů velmi prospěšná organismu člověka.

  • semínka bývají často chybně hledána pod názvem Chio, jedná se však stále o jeden a ten samý produkt.
  • Chia semínka 1 kg jsou přírodním BIO produktem, který napomáhá k hubnutí, a jsou plné prospěšných látek.

Semínka Chia Allnature jsou sklízena šetrným způsobem, neobsahují konzervační látky a jsou kvalitně skladována. Jsou významným zdrojem proteinů, kvalitních sacharidů, vlákniny a tuků, z nichž mají vysoké zastoupení omega 3 mastné kyseliny.

Semínka obsahují také řadu antioxidantů, železo, významné množství vápníku, zinek, draslík, magnesium, fosfor a mnoho jiných důležitých látek a živin v čisté přírodní formě. Semínka chia jsou skvělým podpůrným doplňkem stravy, který má pozitivní vliv na krevní oběh a pomáhá předcházet kardiovaskulárním onemocněním.

  • Pro dostatečný přísun živin stačí 2 - 3 lžíce semínek chia denně, které budete konzumovat s vyváženou pestrou stravou, jako kvalitní doplněk zdravé výživy.

Semínka chia mají výbornou schopnost vázat na sebe vodu a vytvořit jemný, zdravý a lehce stravitelný gel. Gel má spoustu pozitivních funkcí, ale mimo jiné významně snižuje hladinu krevního cukru v těle. Účinně pomáhá prodlužovat proces přeměny zkonzumovaných cukrů na glukózu, proto nedochází k tak velkému zvýšení hladiny cukru v krvi a nedostavuje se silný pocit hladu při následném poklesu hladiny cukru v krvi. Tato zajímavá vlastnost gelu ze semínek chia je důležitá zejména pro diabetiky, sportovce a osoby s redukční dietou, které trpí nadváhou nebo obezitou.

Díky spojení semínek s vodou a vytvoření gelu mají semínka chia sytící vlastnosti, které pomohou překonat spolu s dobře vyváženou stravou pocit hladu osobám, které začínají s redukční dietou. Semínka nemají žádnou pachuť a můžete je bez problémů přidávat ve formě semínek nebo ve formě gelu do všech jídel. Semínka nejsou tvrdá na skus, mohou se pojídat samostatně nebo ve spojení s tekutinou - ve formě gelu. Semínka je možné přidávat do nápojů, jogurtů i nejrůznějších pokrmů, při použití do těst zajistí těstu vláčnost a jejich velkou výhodou je, že chuť pokrmů nijak neovlivňují.

Semínka chia mají protizánětlivé účinky a díky vynikajícímu nutričnímu obsahu také pozitivní vliv na zdraví pokožky, vlasů a nehtů. Díky příjemnému způsobu konzumace patří semínka chia mezi velmi oblíbený doplněk stravy a stále více rodin ho zařazuje do každodenního jídelníčku dospělých i dětí. Semínka Chia Allnature mají pozitivní vliv na organismus člověka i na jeho psychickou pohodu. Konzumace semínek je dobrou volbou pro všechny ty, kteří dbají na své zdraví a dodržují zdravý životní styl.

Hledáte recepty s chia semínky? Máte pro vás několik tipů !

Dávkování:

  • 2 lžíce semínek chia denně zajistí dostatečné množství vitaminů a minerálů k obohacení pestré denní stravy.
  • Semínka nejsou náhražkou pestré stravy, jsou pouze jejím doplňkem.

balení:  1000 g

Upozornění:

Skladujte v suchu a chladu, nevystavujte semínka přímému slunečnímu záření. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré stravy.

Semínka chia jsou superpotravinou, která jsou vhodným doplňkem stravy plným vitaminů a minerálů a pro svou schopnost vázat vodu.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová