Lucky Reptile Health Scan - test na parazity

PDK 28617136516233163...
Výrobce Lucky Reptile
Stav dodání do 14 dnů
Počet
587 Kč


Sada pro odběr vzorků trusu, které pak budou bezplatně otestovány specializovanou německou laboratoří EXOMED.

Koupí LR Health Scan získáte detailní návod a kompletní sadu pro odběr vzorků, stejně tak jako poukázku pro bezplatnou analýzu trusu na parazity ve zmíněné laboratoři.

Protože v podstatě všichni plazi mají nějaké parazity, je třeba jejich množství kontrolovat a vyhnout se napadení parazity, kteří již ohrožují zdravotní stav zvířat. Toto je nutné zejména před zimováním, při pořízení nových jedinců, při zařazení dalších zvířat do chovné kolekce nebo při podezření na onemocnění či při nadměrném stresu (např. z transportu).

Lucky Reptile se může pyšnit spoluprací s vedoucími pracovníky laboratoře EXOMED. Vše, co musí chovatel udělat, je poslat vzorky do této laboratoře a během týdne obdrží kompletní a profesionální analýzu trusu svých chovanců, podle výběru faxem, poštou či e-mailem. Vzorky z České republiky jsou bez problémů akceptovány, výsledky obdržíte buď v němčině nebo angličtině. Pokud budete požadovat překlad do českého jazyka, stačí analýzu poslat e-mailem či poštou nám, Farma Python s.r.o. (kontakt najdete zde), a my Vám analýzu rádi bezplatně přeložíme.

Krom kompletní analýzy na parazity (kterou finančně celou pokrývá LR Health Scan) lze v laboratoři EXOMED navíc objednat také test na kryptosporidie. Kryptosporidie jsou v dnešní době velkým problémem zejména u gekončíků nočních, ale byly také zjištěny u jiných skupin plazů, např. agam vousatých nebo užovkovitých hadů.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Michaela Šašurová