INOFOLIC 20 sáčků

PDK 2778091
Výrobce LO LI PHARMA
Informace Doplněk stravy
Stav skladem
Počet
405 Kč

Obrázek INOFOLIC 20 sáčků

Doplněk stravy s obsahem inositolu a kyseliny listové.

 

 INOFOLIC je doporučován ženám, které se chystají otěhotnět.

 

 

Složení: Inositol 2 g, kyselina listová 200 mcg.

Inositol je vitamínový faktor patřící do skupiny B vitamínu. Nachází se v lidském těle, je přítomný ve fosfolipidech a dokáže stimulovat endogenní produkci lecitinu. Jeho biologická úloha navíc zahrnuje specifickou činnost při regulování metabolizmu tuků, cukrů a buněčných funkcí nervového systému.

Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín patřící do skupiny B vitamínu. Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk.

Které potraviny jsou zdrojem inositolu a kyseliny listové?

INOSITOL

Nejbohatším rostlinným zdrojem inositolu jsou citrusové plody, celozrnné obilniny, sušené ovoce (arašídy), semínka (pšeničné klícky), luštěniny (fazole), droždí. Ovoce a čerstvá zelenina obsahují víc inositolu než mražené potraviny, konzervované potraviny a potraviny naložené v soli.

KYSELINA LISTOVÁ

Kyselina listová se nachází v zelené zelenině s velkými listy, v játrech, vejcích a luštěninách. Její podíl v ovoci je naopak velmi malý (kromě pomerančů), to platí i pro maso a mléko. Vařením potravin se podíl folátů (90%) téměř úplně zničí již za několik minut.

Kdy je vhodné užívat INOFOLIC?

INOFOLIC se může používat jako doplněk stravy v případě zvýšené potřeby inositolu a kyseliny listové nebo v případě jejich nedostatku v organismu.

Dávkování

INOFOLIC se může užívat kdykoli během. Doporučená denní dávka je 2g (obsah jednoho sáčku), pokud lékař nerozhodne jinak.

Způsob podání

Obsah sáčku se rozpustí ve sklenici vody a vypije se.

  • Naplňte sklenici vodou
  • Otevřete sáček a jeho obsah nasypejte do sklenice
  • Míchejte dokud se prášek úplně nerozpustí
  • Vypijte celý obsah sklenice
  • Pokud vám lékař doporučil něco jiného, postupujte dle jeho pokynů

Obsah balení: 20 sáčků

Není známa alergie na složky obsažené v přípravku INOFOLIC. INOFOLIC je možné užívat v kombinaci s léčivy, pokud lékař nerozhodne jinak.

Dlouhodobé užívání je bezpečné, protože INOFOLIC obsahuje složky, které se přirozeně nacházejí v lidském těle, pomáhá obnovit jejich fyziologické hladiny. Předávkování nebylo doposud zaznamenané.

Minimální trvanlivost: 2 roky od data výroby. Datum expirace je vyznačené na obale.

Zvláštní opatření pro uchovávání: skladujte na chladném, suchém místě, chráněném před světlem.

Upozornění: Doplňky stravy by se neměly používat jako náhrada pestré stravy.

 

Inofolic je potravinový doplněk vhodný v případě zvýšené potřeby inositolu a kyseliny listové, nebo v případě jejich nedostatku v organismu.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová