Espumisan kapky 100mg/ml por.gtt.eml.1x30ml

Sleva
PDK 2433267
Výrobce BERLIN CHEMIE
ATC SILIKONY
SUKL 0130719
FTS Trávicí potíže
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem
Počet
199 Kč 155 Kč

Espumisan® ve formě kapek je osvědčený lék používaný k léčbě příznaků zažívacích obtíží souvisejících s nadměrným hromaděním plynů.

Léčivou látkou přípravku Espumisan® kapky 100 mg/ml je simetikon.
Simetikon snižuje povrchové napětí bublin plynu, které pak mohou být snáze vstřebány střevní stěnou nebo odstraněny ze zažívacího traktu normální činností střev.

 Espumisan® kapky:

Jemná a účinná úleva pro miminka
  • Simetikon účinně uleví nafouklému bříšku. Způsobuje účinný rozpad bublinek plynu nahromaděných v zažívacím traktu, čímž snižuje pocit plnosti a napětí v břiše.
Dobrá snášenlivost
  • Espumisan® kapky 100 mg/ml obsahují simetikon, který se nevstřebává ze zažívacího traktu; tato léčivá látka je vylučována z těla v nezměněné formě.
  • Přípravek Espumisan® kapky 100 mg/ml neobsahuje cukr a proto je vhodný také pro diabetiky, kvůli obsahu sorbitolu se nesmí používat při nesnášenlivosti fruktózy.
  • Protože simetikon působí lokálně, nikoli systémově, může být používán společně s jinými léky.
Jednoduché použití u kojenců
  • Perorální kapky s příjemnou banánovou příchutí.
Osvědčený lék
  • Nejčastěji kupované kapky s obsahem simetikonu v České republice.*

Espumisan je léčivý přípravek, který účinně odstraňuje pocit tlaku v břiše, pocit plnosti a plynatost. Espumisan může být užíván dlouhodobě, nemá vliv na trávení, i bez zapití se snadně polyká a je bezpečný i pro těhotné ženy a kojící matky. Čtěte pozorně příbalový leták.


Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová