VOLTAREN 2x50g + sleva 50% na druhý kus + vánoční dárková taška ZDARMA!

PDK 23579
Výrobce GLAXOSMITHKLINE
ATC
SUKL
FTS Bolest, teplota
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav nedostupné
TOTO ZBOŽÍ JE DLOUHODOBĚ NEDOSTUPNÉ

AKČNÍ VÁNOČNÍ NABÍDKA! 2 balení VOLTAREN 50G za cenu jednoho!

Voltaren Emulgel je speciálně vytvořen ke vtírání do pokožky. Léčivá látka, diklofenak patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky (NSAIDs).

Účinná látka:

Diclofenacum diethylaminum 1,16 g/100 mg gelu, což odpovídá 1 g diclofenacum natricum.

Další látky:

Karbomer 974P, cetomakrogol 1000, kaprylokaprináty lipidoalkoholů, diethylamin, krémový parfém, isopropylalkohol, tekutý parafin, propylenglykol, čištěná voda.

Použití:

 • Voltaren Emulgel tlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky.
 • Voltaren Emulgel se používá k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které má zánětlivý nebo degenerativní původ, tj. k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů a je možné ho běžně použít u následujících sta­vů:
 • Poranění měkkých tkání, poúrazové stavy: poranění šlach, svalů a kloubů např. při vymknutí, natáhnutí a nebo pohmoždění, bolesti zad (úrazy utrpěné při sportu).
 • K úlevě od bolesti při nezávažných artrózách periferních kloubů a zad.

Po poradě s lékařem u těchto stavů:

 • Lokalizované formy revmatismu měkkých tkání např. u tenisového loktu, při ztuhlém rameni.

Voltaren Emulgel mohou užívat dospělí a děti od 12 let.

Nepoužívejte Voltaren Emulgel:

 • Pokud jste někdy měli alergickou reakci na diklofenak nebo jiné léčivé přípravky používané k léčbě bolesti, horečky nebo zánětu jako je ibuprofen, kyselina acetylsalicylová (látka, která se také používá k prevenci srážení krve). Pokud si nejste jisti, zeptejte se Vašeho lékaře nebo lékárníka.

Příznaky alergické reakce na tyto léčivé přípravky mohou zahrnovat: astma, sípání nebo dušnost; kožní vyrážku nebo kopřivku; otok obličeje nebo jazyka; výtok z nosu.

 • Pokud máte alergii na jakoukoliv pomocnou látku přípravku Voltaren Emulgel (viz. Složení).

Pokud se Vás týká některá z výše uvedených podmínek, nepoužívejte přípravek Voltaren Emulgel.

Možné nežádoucí účinky:

Podobně jako všechny léky, může mít i Voltaren Emulgel nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Některé nežádoucí účinky, které se vyskytují vzácně a velmi vzácně mohou být vážné. Pokud zaznamenáte jakékoliv následující příznaky alergie, přestaňte používat přípravek Voltaren Emulgel a okamžitě kontaktujte lékaře nebo lékárníka:

 • Kožní vyrážka s puchýři; kopřivka. Vyskytuje se asi u 1 až 10 lidí z 10 000.
 • Sípání, dušnost nebo pocit napětí na hrudníku (astma). Vyskytuje se přibl. 1 osoby z 10 000.
 • Otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla. Vyskytuje se přibližně u méně než 1 osoby z 10 000.

Méně vážné nežádoucí účinky:

Ostatní nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout jsou obvykle mírné, přechodné a neškodné. Pokud se Vás týkají, informujte co nejdříve, jak je to možné lékaře nebo lékárníka.

 • Kožní vyrážka, svědění, zčervenání nebo bolest (píchání) kůže jsou po použití časté. Tyto nežádoucí účinky se vyskytují asi u 1 až 10 lidí ze 100.
 • Ve velmi vzácných případech může být vaše kůže citlivější na sluneční záření. Možné příznaky jsou spálení od slunce se svěděním, otokem a puchýři. Toto se vyskytuje přibl. u 1 osoby z 10 000.

Pokud se některý z nežádoucích účinků stane vážným nebo zaznamenáte jakýkoliv nežádoucí účinek, který není uveden v této příbalové informaci, oznamte to, prosím, svému lékaři nebo lékárníkovi.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky: Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Těhotenství a kojení:

Nepoužívejte Voltaren Emulgel pokud jste těhotná nebo kojíte. Před tím, než budete používat jakýkoliv léčivý přípravek, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Dávkování:

Přípravek je určen pro dospělé a adolescenty nad 12 let. Aplikujte Voltaren Emulgel 3–4krát denně na bolestivou oblast. Jemně vtírejte malé množství přípravku Voltaren Emulgel do pokožky v místě bolesti nebo otoku. Potřebné množství léčivého přípravku se mění a závisí na velikosti bolestivé nebo oteklé plochy. Obvykle dostačuje množství o velikosti třešně až vlašského ořechu. Při vtírání gelu můžete pociťovat lehký chladivý efekt. Po nanesení léčivého přípravku Voltaren Emulgel si umyjte ruce, pokud ošetřovaná místa nejsou právě na rukách.

Jak dlouho se Voltaren Emulgel používá:

Nepoužívejte Voltaren Emulgel déle než 2 týdny při poranění svalů a kloubů (tj. vymknutí, natažení, pohmoždění) nebo zánětu šlach, nebo 3 týdny při léčbě bolestí doprovázejících artrózu, pokud Vám delší léčbu nenařídil Váš lékař. Pokud se bolest nebo otok nezlepší během 7 dní nebo se dokonce zhorší, poraďte se s lékařem.

Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 30 st. C.

Varování

Přípravek Voltaren Emulgel uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které nepotřebujete.

AKČNÍ VÁNOČNÍ NABÍDKA! 2 balení VOLTAREN 50G za cenu jednoho!


Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová