Aulin gel 30mg/g gel 100

PDK 1207449
Výrobce HELSINN
ATC NIMESULID
SUKL 0066046
FTS Na bolest svalů a kloubů
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem
Počet
212 Kč

Aulin gel je registrovaný lék určený k místní léčbě (k zevnímu použití) bolestivých projevů při poúrazových stavech, jako je podvrtnutí, vymknutí, naražení nebo zánět šlach. 

Kdy je vhodné použít přípravek Aulin gel?

V případě onemocnění pohybového aparátu provázeného zánětem a bolestí.

  • Při podvrtnutí (vymknutí) kotníku, kolena či zápěstí
  • Při namožení svalů a šlach
  • Při natažených a pohmožděných svalech
  • Při bolestech zad, svalů a kloubů

Aulin gel se používá v případě onemocnění pohybového aparátu provázeného zánětem a bolestí.

Aulin gel působí rychle. Přináší citelnou úlevu do několika minut od aplikace. Kromě účinné látky (nimesulid) obsahuje také speciální látku transcutol, která zvyšuje prostup účinné látky přímo na místo účinku. Velmi dobře se roztírá, což ocení zejména pacienti trpící bolestmi zad (velká plocha). Je velmi šetrný k pokožce, nevysušuje ji a nedráždí. 

  • Aulin gel je vysoce účinný proti bolesti.
  • Působí rychle.
  • Přináší citelnou úlevu do několika minut od aplikace.

U krémů, gelů či mastí proti bolesti závisí jejich účinek na schopnosti prostupu (uvolnění se) léčivé látky do postiženého místa. Aulin gel obsahuje speciální látku transcutol podporující prostup účinné látky přímo na místo účinku. Aulin gel se velmi dobře se roztírá, což ocení zejména pacienti trpící bolestmi zad (velká plocha). Je velmi šetrný k pokožce, nevysušuje ji a nedráždí. Aulin gel je volně prodejný lék dostupný v každé lékárně.

Pokud během dvou až tří dnů nepociťujete zlepšení, je na místě vyhledat lékaře. VŽDY vyhledejte lékaře v případě, že se podvrtnutí týká kolenního kloubu nebo cítíte bolest i při minimálním zatížení kloubu, popř. máte horečku.

Dávkování a použití přípravku Aulin gel:

AULIN gel mohou používat dospělí a děti od 12 let. AULIN gel se aplikuje 2-3 krát denně, obvykle v množství 3 g, což odpovídá asi 6-7 cm vytlačeného pruhu gelu. Gel se nanese v tenké vrstvě na postižené místo a vmasíruje se až do kompletního vstřebání. Pokud není lékařem předepsáno jinak, léčba obvykle trvá 7 – 15 dnů.

Léčivou látkou přípravku Aulin gel je nimesulid, který patří do skupiny látek s protizánětlivými a bolest tišícími účinky.

Množství účinné látky: Nimesulidum  30 mg v 1 g gelu,

Aulin Gel obsahuje léčivou látku nimesulid, který patří do skupiny látek s protizánětlivými a bolest tišícími účinky (NSAID). Čtěte pozorně příbalový leták.


Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová