Voltaren Emulgel drm.gel.1x150g LAM

Sleva
PDK 0893512
Výrobce NOVARTIS
ATC DIKLOFENAK
SUKL 0162211
FTS Na bolest svalů a kloubů
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav skladem
Počet
270 Kč 198 Kč
Obrázek Voltaren Emulgel drm.gel.1x150g LAM

Voltaren Emulgel tlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky.

Voltaren® Emulgel® je topický nesteroidní protizánětlivý volně prodejný lék. Voltaren® Emulgel® je účinný při léčbě bolesti a zánětů pohybového aparátu.

 • Voltaren® Emulgel® díky svému jedinečnému složení proniká hluboko do kůže a působí přesně tam, kde je potřeba.
 • Voltaren® Emulgel® tlumí bolest, zmenšuje otok, odstraňuje zánět a poskytuje úlevu od bolesti svalů a kloubů.
 • Díky jedinečnému složení se Voltaren® Emulgel® snadno nanáší a dobře se vstřebává.
 • Pomáhá zvlhčovat pokožku a má zklidňující a chladivý účinek. 

Použití 
Voltaren® Emulgel® je určený k zevnímu použití, k aplikaci na pokožku. Poskytuje úlevu od bolesti, zmenšuje otok a léčí zánět při: 

 • poraněních měkké tkáně: traumata šlach, vazů, svalů a kloubů (např. následkem vymknutí, natažení, pohmoždění, bolesti zad nebo poranění při sportu), 
 • lokalizovaných formách revmatismu měkké tkáně: tendonitidě (např. tenisový loket), burzitidě nebo periartróze. 

Je také účinný pro úlevu od bolesti u lokalizovaných forem degenerativního revmatismu, jako např. osteoartrózy periférních kloubů 
a kolen. 

Jak produkt používat

 • Před prvním použitím odšroubujte a odstraňte pečeť tuby pomocí otvoru ve tvaru hvězdičky na horní straně uzávěru. Pokud je pečeť tuby poškozena, výrobek nepoužívejte. 
 • Jemně vtírejte malé množství Voltaren® Emulgelu® do pokožky v místě bolesti nebo otoku. Potřebné množství léčivého přípravku se mění a závisí na velikosti bolestivé nebo oteklé plochy. Na jedno použití obvykle postačí množství velikosti třešně až vlašského ořechu.
 • Aplikujte Voltaren® Emulgel® 3 až 4krát denně. Při vtírání gelu do pokožky můžete pociťovat lehký chladivý efekt.
 • Neaplikujte Voltaren® Emulgel® na kůži, pokud jste se řízli nebo máte otevřenou ránu. Neaplikujte na kůži s vyrážkou nebo ekzémem. Po aplikaci gelu na kůži nezakrývejte ošetřené místo obvazem nebo náplastí.
 • Dávejte pozor, aby se vám gel nedostal na sliznice nebo do očí. Pokud k tomu dojde, vypláchněte si oči čistou vodou 
  a poraďte se s lékařem.
 • Po aplikaci gelu si umyjte ruce ( pokud ošetřovaná místa nejsou právě na rukách ).
 • Pokud jste zapomněli aplikovat Voltaren® Emulgel® ve správný čas, aplikujte ho, jakmile si vzpomenete a pak pokračujte v léčbě jako obvykle.

Neaplikujte dvojnásobné množství, aby byla doplněna vynechaná dávka.

Působení 
Voltaren® Emulgel® obsahuje účinnou látku diklofenak, nesteroidní protizánětlivou (NSAIDi) látku, která se používá klinicky již více než 30 let pro zmírnění bolesti, otoků a ztuhlosti při osteoartróze periférních kloubů a kolen, zánětlivých artropatiích, revmatismu měkké tkáně, bolesti zad a poraněních měkké tkáně. Voltaren® je účinný při léčbě bolesti a zánětu svalů a kloubů.

Diklofenak působí protizánětlivě tak, že inhibuje aktivitu enzymu zvaného cyklooxygenáza (COX) a následnou tvorbu prostaglandinů. To má za následek také antipyretické (snižující horečku – při orálním užití) a analgetické (snižující bolest) účinky.

 Voltaren® Emulgel®

Voltaren Emulgel tlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky. Používá se k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které má zánětlivý nebo degenerativní původ, tj. k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů. Určen pro dospělé a adolescenty nad 12 let. Čtěte pozorně příbalový leták.

Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Michaela Šašurová