Lucky Reptile Super Rain - příslušenství Šroubení - tvar L - již se neprodává

PDK 04263485705051660...
Výrobce Lucky Reptile
Stav nedostupné
TOTO ZBOŽÍ JE DLOUHODOBĚ NEDOSTUPNÉ

Různorodé příslušenství k rosícímu zařízení Super Rain nám slouží pro rozšíření systému a pro výměnu poškozených či opotřebovaných dílů.

Veškeré součásti jsou kompatibilní s produkty Super Rain II, Super Rain PRO a Super Rain Nano.

Dripper - také označovaný jako kapající chlopeň je určen zejména pro napájení chameleonů. Hodí se také všude tam, kde potřebujeme dávkovat vodu po kapkách v pravidelných intervalech. Dripper lze použít také jako rozšíření napáječky Eco Dripper.

Filtr se nasazuje na začátek hadičky, která vede vodu ze zásobníku do čerpadla. Pokud by se do čerpadla dostaly nečistoty, můžeme jej poškodit nebo úplně ucpat. Tomu zabraňuje správně nasazený filtr. Při použití filtru můžeme čerpat vodu i přímo z terária (např. z bazénku nebo spodní vrstvy substrátu - pokud je v teráriu použit Hydro Drain) a vytvořit tak uzavřený koloběh vody, což je velmi úsporné.

Hadice o délce 5 m a průměru 6 mm je nutná pro rozvod vody do terárií. 

Koncová ucpávka se nám hodí tehdy, potřebujeme-li uzavřít např. trysku s T přípojkou z jedné strany, nebo ucpat konec hadice s vodou. Lze ji kdykoli odstranit. Trysky s T-přípojkou jsou standartně vybaveny 1 ucpávkou.

Náhradní hlavice pro trysku je určena pro výměnu tehdy, pokud se stávající hlavice poškodila, nerozprašuje vodu vodu správně nebo je úplně ucpaná v důsledku používání příliš tvrdé vody. V takovém případě není nutné měnit celou trysku, ale pouze její koncovou část - hlavici.

Plát pro přichycení přísavek nám poslouží, pokud chceme přísavky umístit např. na korkové pozadí nebo jinou plochu, kde by samotná přísavka nedržela (tu lze samotnou připevnit pouze na sklo nebo plast). Pomocí plátu ji však můžeme udržet na téměr jakémkoli povrchu.

Přísavky udržují hadici s vodou v požadované poloze a přichycenou k povrchu či stěně terária. Balení obsahuje 5 ks.

Transformátor neboli trafo přivádí čerpadlu potřebnou elektrickou energii.

Tryska rozprašuje vodu požadovaným směrem. Pokud použijeme trysku a nasadíme ji na hadici, nelze již dále pokračovat v nasazování dalších trysek a dripperů. Tryska se proto nejlépe hodí na konec hadice, kdy touto tryskou uzavřeme celý obvod.

Tryska s T přípojkou je oproti jednoduché trysce vybavena rozvodem ve tvaru T, tj. při jejím použití neukončíme celý obdvod hadice a můžeme dále pokračovat v nasazování dalších trysek či dripperů. Je vybavena koncovou ucpávkou z jedné strany, kterou lze vyjmout.

Zásobník na vodu s odnímatelným víkem je určen pro uchování vody, která pak jde přes čerpadlo k tryskám. Ve víku je otvor pro prostrčení hadice.

Čerpadlo je v podstatě srdcem celého rosícího zařízení. Natahuje do sebe vodu ze zásobníku, kterou pak rozvádí pomocí hadice na určená místa.

Šroubení ve tvaru L je chytrá vychytávka, která nám umožní provést hadici přes stěnu terária, větrání apod.

Potřebovali byste poradit při výběru rozšiřujících součástí Super Rainu? Neváhejte nás prosím kontaktovat.

 

 


Odborní garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová